MdM a rynek pierwotny, czyli wielkie ożywienie

Wsparcie ze strony programu Mieszkanie dla Młodych obejmuje tylko nieruchomości z rynku pierwotnego, dlatego też ten segment wyraźnie odczuł wpływ dopłat, co bezpośrednio przełożyło się na znaczące polepszenie sprzedaży wraz z początkiem 2014 roku. Należy pamiętać, że liczba dopłat na dany rok jest ograniczona, a klienci już teraz zaczęli wykorzystywać pulę przeznaczoną na lata kolejne, czyli 2015-2018.

Program MdM, mimo limitów cen nieruchomości, pozwala na wyselekcjonowanie wśród deweloperskich ofert ciekawych lokali. Prawdopodobnie, w miarę upływu czasu, rynek uelastyczni się i dostosuje do nowych norm, dzięki czemu oferta w kolejnych latach będzie się sukcesywnie poszerzała. Niektóre inwestycje w całości objęte są programem MdM, jak na przykład Osiedle Słoneczne Tarasy realizowane przez Twoje M.

Wymagania, które muszą spełniać mieszkania kwalifikujące się do MdM-u, pozwalają przypuszczać, że przynajmniej w pierwszym okresie funkcjonowania programu zainteresowanie może przerosnąć możliwości deweloperów. Z drugiej jednak strony, świadomość inwestorów na temat potrzeb mieszkaniowych młodych osób pozwoli na planowanie kolejnych projektów właśnie pod tę grupę.

Program Mieszkanie dla Młodych w Poznaniu, a także całej Wielkopolsce, cieszy się największym zainteresowaniem w skali kraju. W związku z ożywieniem na rynku deweloperskim, a także funkcjonowaniem programu MdM, warto już teraz znaleźć wymarzone mieszkanie, gdyż pula dopłat na kolejne lata już teraz jest przez klientów zapełniana.