Poznań i gminy ościenne liderem wśród MdM

Dane ze stycznia dotyczące rządowego programu dopłat Mieszkania dla Młodych wskazują, że Poznań jest liderem wśród liczby złożonych wniosków o dofinansowanie na zakup nieruchomości. Przeciętna dopłata wynosi ok. 22 tys. zł, a łączna kwota, o jaką ubiegają się zainteresowani, to 29 mln zł.

Szczególną popularność program MdM zyskał w Wielkopolsce, gdzie złożono wnioski na kwotę 5,1 mln zł. Nieznacznie gorszy wynik osiągnęło województwo pomorskie, na dalszych lokatach uplasowało się Mazowsze i Małopolska. Co ważne, w Poznaniu funkcjonuje korzystny limit cen nieruchomości, a w rezultacie bogata oferta mieszkaniowa. Wśród mieszkań objętych programem MdM w Wielkopolsce można wymienić, m.in. dewelopera Twoje M z inwestycją Osiedle Słoneczne Tarasy, która znajduje się w podpoznańskich Plewiskach.

Zainteresowani skorzystaniem z programu MdM powinni wypełnić wniosek kredytowy, wniosek o dofinansowanie z załącznikami oraz dokumenty związane z wybraną nieruchomością. Podpisanie umowy o kredyt następuje po otrzymaniu pozytywnej opinii BGK i wydaniu przez wskazany przez klienta bank pozytywnej decyzji odnośnie kredytu.