Korzystne zmiany w MdM!

Wraz z początkiem drugiego kwartału 2014 r. zapadła decyzja o podwyżce limitów w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Najkorzystniej na tle wszystkich województw wypadła Wielkopolska, dla której ustanowiono największe podwyżki limitów, co dla Klientów oznacza także wyższą kwotę dofinansowania.

W porównaniu z pierwszym kwartałem jest to ważna, a przede wszystkim korzystna dla Klientów zmiana. Najwięcej zyskają ci, którzy chcą zakupić mieszkania w przylegających do Poznania gminach, m.in. w Komornikach. Tam limit wzrósł aż o 354 zł i wynosi obecnie 5029 zł. W rezultacie zakup mieszkań z rynku pierwotnego, np. na Osiedlu Słoneczne Tarasy w Plewiskach jest jeszcze bardziej atrakcyjny niż w pierwszym kwartale bieżącego roku. Inwestycja spółki Twoje M w całości jest objęta programem „Mieszkanie dla Młodych”.

Zmiany nastąpiły także w limitach dla Poznania o 275 zł. Z kolei dla reszty gmin w województwie jest to wzrost o 295 zł. Stolica Wielkopolski oraz podpoznańskie gminy otrzymały największą podwyżkę limitów wśród wszystkich 16 województw.