Dwa i trzy pokoje nadal na topie

Wiele wskazuje na to, że trend polegający na zakupie dwu- i trzypokojowych mieszkań prędko nie minie. Klienci nadal najczęściej wybierają lokale, które nie przekraczają 75 mkw. Dodatkowym atutem jest fakt, że taki metraż kwalifikuje się w ramy rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Dwupokojowe mieszkania coraz częściej wypierają popularne kawalerki. Dużą rolę odgrywa nie tylko większy komfort i funkcjonalność wnętrza, ale przede wszystkim porównywalna kwota. Dodatkowym elementem jest dopłata w ramach programu MdM, która pozwala na zakup większego niż jeszcze przed rokiem planowano mieszkania.

W rezultacie zakup dwupokojowego lokalu do 50 mkw. na Osiedlu Słoneczne Tarasy w podpoznańskich Plewiskach jest dla Klienta bardziej opłacalny niż przykładowo kawalerka do 30 mkw. w centrum Poznania. Na uwagę zasługuje także możliwość podziału mieszkania o większym metrażu. Dlatego też wybierając lokal o powierzchni 74 mkw. na Osiedlu Słoneczne Tarasy Klient może samodzielnie decydować o liczbie pokoi.