Pół roku z MdM

Program „Mieszkanie dla Młodych” dynamicznie wpłynął na poziom sprzedaży mieszkań w pierwszym półroczu 2014 r. Analitycy wspólnym głosem mówią, że pod względem zainteresowania program MdM przyciąga o wiele więcej klientów niż poprzednik – Rodzina na Swoim.

W ciągu całego półrocza tylko w kwietniu liczba udzielonych kredytów stała na nieco niższym poziomie. W maju zainteresowanie ponownie wzrosło. Do połowy czerwca 2014 r. złożono ponad 7 tys. wniosków o dopłatę. To tylko 22% ze wszystkich środków, które zostały przeznaczone na ten rok. W pierwszym półroczu podpisano 5000 umów. Na uwagę zasługuje fakt, że w analogicznym okresie funkcjonowania programu Rodzina na Swoim podpisano zaledwie 1400 umów, czyli trzykrotnie mniej.

Deweloperzy podkreślają, że MdM to motor napędowy, który istotnie wsparł sprzedaż w 2014 r. Wiele transakcji udało się zrealizować właśnie dzięki dopłacie. Sporą korzyścią jest zakup mieszkań nie w ścisłym centrum miasta, a na terenie aglomeracji w ościennych gminach. Niższa kwota za mkw. sprawia, że automatycznie zwiększa się dopłata, dzięki czemu zyskuje klient.

Osiedle Słoneczne Tarasy w podpoznańskich Plewiskach w całości jest objęte programem „Mieszkanie dla Młodych”.