Jakiego dewelopera wybrać?

Na rynku nieruchomości funkcjonuje mnóstwo ofert z rynku pierwotnego. Deweloperzy zachęcają do kupna swoich inwestycji na zróżnicowane sposoby, na przykład sezonowymi obniżkami. Jednak są cechy, na które zwracamy szczególną uwagę przy wyborze dewelopera. Należą do nich z pewnością bezpieczeństwo finansowe, doświadczenie, zaufanie, profesjonalizm oraz indywidualne podejście do klienta.

Bardzo istotnym czynnikiem podczas wyboru dewelopera są też warunki oferowanej przez niego umowy. Ważne jest, czy deweloper zapewnia należyte i satysfakcjonujące środki ochrony nabywcy, do których zalicza się m.in. rachunek powierniczy oraz gwarancję bankową. Co więcej, klienci coraz większą wagę przywiązują do tego, by zapoznać się z treścią prospektu informacyjnego, analizując przy tym treść Księgi Wieczystej nieruchomości. Dociekliwość ta pozwala potencjalnemu nabywcy upewnić się, czy jego wymarzone mieszkanie nie posiada żadnych zadłużeń, roszczeń bądź hipoteki.

Na lokalnym rynku nieruchomości prym wiodą mniejsi deweloperzy. Nowi nabywcy cieszą się z dobrej komunikacji z deweloperem, co pozwala na zbudowanie zaufanej i bezpiecznej relacji. Funkcjonowanie mniejszych spółek jest z reguły oparte na jasnych zasadach, a klient nie musi obawiać się o nagły upadek rynkowego potentata. Wynika to między innymi z przejrzystości umowy deweloperskiej chroniącej interesy nabywcy. Co więcej, tego typu deweloperzy realizują zazwyczaj mniejsze inwestycje, bardzo często finansowane ze środków własnych spółki. Dzięki temu nieruchomość nie jest obciążona hipotekami. Lokale marki to także szereg dowodów w postaci stworzonych już inwestycji, które można ocenić z perspektywy czasu.

Wiele osób podkreśla, że przy mniejszym deweloperze czuje się pewniej ze względu na skierowanie uwagi na realizowane inwestycje. Przykładem może być spółka Twoje M, która oferuje mieszkania trwałe i solidne, m.in. na osiedlu Słoneczne Tarasy i w Villa Cascada znajdujących się w Plewiskach.