NBP ocenia rynek mieszkaniowy

Informacja kwartalna płynąca z NBP jest niezwykle przychylna dla polskiego rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań nie przestaje wzrastać już piąty kwartał. Ten pozytywny sygnał tylko napędza rynek mieszkaniowy, dzięki czemu deweloperzy albo planują nowe inwestycje, albo rozbudowują bieżące. Twoje M niebawem zakończy projekt Słoneczne Tarasy 1.
Deweloperzy coraz lepiej rozumieją rynek i jego potrzeby, dzięki czemu ich oferta jest jeszcze bardziej zbieżna z oczekiwaniami i zdolnościami finansowymi klientów. Zdolność kredytowa Polaków w I kwartale bieżącego roku wzrosła, co przekłada się na realną możliwość nabycia przez nich mieszkania dwu- lub trzypokojowego.

Dobra sytuacja na rynku jest także uwarunkowana dużą stabilnością – zarówno w odniesieniu do cen mieszkań, jak i kosztów ich budowy. Jeśli pozytywna tendencja rozwojowa budownictwa utrzyma się na podobnym poziomie, to w kolejnych latach odnotujemy jeszcze większy wzrost inwestycji na rynku mieszkaniowym.

Twoje M już zapowiedziało kolejną inwestycję – Słoneczne Tarasy 2. Więcej informacji deweloper ujawni podczas wrześniowych targów 6 i 7 września br.