Limity dopłat Mieszkanie dla Młodych w II kwartale 2015

Znane są już limity cenowe programu Mieszkanie dla Młodych obowiązujące w II kwartale 2015 roku. Jak wynika z opublikowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego informacji, stawki umożliwiające otrzymanie dopłaty w ramach rządowego projektu w większości miast wojewódzkich nieznacznie wzrosły, jak np. w Poznaniu i okolicach, gdzie odnotowano wzrost o kilka złotych.

Dofinansowanie wkładu własnego w Poznaniu będzie możliwe w przypadku zakupu mieszkania w cenie do 5924,60 zł za mkw. Natomiast w gminach sąsiadujących ze stolicą wielkopolski można liczyć na pomoc finansową, gdy maksymalny koszt zakupu mieszkania wyniesie 5043,72 zł za mkw., a w przypadku pozostałej części województwa – 4203,10 zł za mkw.

Choć to wzrost o zaledwie kilka złotych – cieszy, gdyż w I kwartale nie odnotowano zmian. Taka sytuacja najprawdopodobniej związana jest z dużą liczbą wniosków składanych w Programie MdM. Statystyki pokazują, że woj. wielkopolskie to jedno z liderów pod względem składanych wniosków. W I kwartale ich liczba wyniosła o 2841. Programem MdM objęte są również inwestycje Twojego M. Zarówno mieszkania na os. Słoneczne Tarasy, jak i os. Słoneczne Tarasy 2, można zakupić z rządową dopłatą.