Przed zakupem mieszkania

3 najważniejsze kwestie przed zakupem mieszkania

Zakup nieruchomości to poważna inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana. Nowe mieszkanie ma być odpowiedzią na potrzeby domowników, zapewniać im azyl i sprawiać, że będą czuli się w nim komfortowo. Na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania? Podpowiadamy.

Sprawdź dewelopera

Marzy Ci się piękne, nowe mieszkanie pod Poznaniem? Zanim zdecydujesz się na kupno, koniecznie sprawdź dewelopera! Wiele firm sprzedaje mieszkania, których fizycznie jeszcze nie ma - istnieją plany oraz wizualizacje. Koniecznie sprawdź poprzednie realizacje - zobacz jak projekt wygląda na żywo, poczytaj opinie. Jeśli inni byli zadowoleni - Ty też na pewno będziesz.

Przeanalizuj swoje potrzeby

Położenie naszego nowego lokum jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych czynników, decydujących o tym, czy jesteśmy zainteresowani ofertą zakupu konkretnego mieszkania. Nie ma przepisu na idealną lokalizację - jest to bardzo indywidualna kwestia. Wielu deweloperów oferuje nowe mieszkania niedaleko dużych miast, np. pod Poznaniem czy Warszawą. Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, musimy sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania. Aby to zrobić, dobrze wziąć pod lupę swój styl życia.. Warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania, na przykład jak daleko będziemy mieć do pracy i ile zajmie nam dojazd, oraz czy oferowany metraż jest dla nas satysfakcjonujący.

Nie bez znaczenia jest liczba pokoi, ich wielkość oraz układ. Powinniśmy przeanalizować, czy jest dostatecznie funkcjonalny komunikacyjnie. Przed zakupem mieszkania sprawdźmy też, jakie dodatkowe udogodnienia oferuje deweloper: może być to winda, miejsce garażowe lub możliwość korzystania z komórki lokatorskiej.

Sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego

Znalazłeś mieszkanie w swojej wymarzonej lokalizacji? Warto, żebyś zapoznał się także z planem zagospodarowania przestrzennego. Będziesz miał wtedy pewność, że zamiast pięknego zielonego parku czy łąki, które wpływały na decyzję o kupnie lokalu, nie pojawi się kolejny blok czy autostrada. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dostępne są w Urzędzie Miasta lub Gminy oraz w Internecie.

Mieszkanie na miarę marzeń

Kupno mieszkania to poważna inwestycja, dlatego nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili. Wybierz sprawdzonych deweloperów. Zapoznaj się z naszą ofertą na twojem.pl.