Przytulne wnętrze mieszkania

Jak stworzyć przytulne wnętrze, poczuć się cieplej i… lepiej?

Kiedy za oknem zimno i mroźnie, już sama myśl o ciepłym, przytulnym mieszkaniu sprawia ogromną przyjemność. Nic dziwnego, że duńska filozofia hygge podbija świat, zachęcając do tworzenia wnętrz ciepłych, spokojnych i stwarzających klimat do relaksu. Odkrywamy drobiazgi, które sprawiają, że mieszkanie staje się bardziej przyjazne, a przy tym… pozwalają się wygrzać!

Koce, pledy i poduszki

Miękkie, ciepłe elementy wystroju wnętrz są przyjemne nie tylko dla oka, ale też dla ciała. Koce i pledy przewieszone przez poręcze mebli powodują, że wnętrze znacznie zyskuje na przytulności. Dodatkowo, w chłodniejsze dni łatwo można zrobić z nich praktyczny użytek – ciepły koc zawsze jest pod ręką!

Filozofia hygge zachęca nas do relaksu i dbania o komfort. We wnętrzu urządzonym zgodnie z jej zasadami nie może zabraknąć też poduszek. W połączeniu z grubym pledem i ulubioną książką czy filmem stanowią obietnicę naprawdę udanego wieczoru!

Gorący napój to podstawa
Gorący napój to podstawa

Gorący napój to podstawa

Istotą hygge jest czerpanie radości nawet z niewielkich przyjemności. Gorące kakao, kubek ulubionej herbaty, filiżanka pobudzającej kawy czy aromatyczne grzane wino z pewnością do nich należą! W zimne dni warto wzbogacać napoje o rozgrzewające przyprawy: cynamon, kurkumę, kardamon czy imbir. Zaparzenie ulubionej kawy i delektowanie się jej smakiem może stanowić codzienny rytuał i sprawiać sporo przyjemności.

Detale mają znaczenie

Detale mają znaczenie! Zamiast sięgać po byle jaką szklankę, dobrze wybrać ulubiony kubek, który kojarzy się z wakacjami czy elegancką filiżankę, dzięki której czujemy się wyjątkowo. Naprawdę fajnie jest mieć kubek na specjalne okazje. W ten sposób nawet zwyczajny napój może smakować o niebo lepiej i stanowić wsparcie w walce z kiepskim nastrojem, o który nietrudno w długie, zimowe dni.

Ciepłe światło tworzy klimat

Idealne wnętrze na zimowy dzień to takie, w którym ogień wesoło trzaska w kominku. Trudne do wykonania, prawda? Na szczęście już odpowiednie oświetlenie wystarczy, by wnętrze stało się cieplejsze. Kilka płonących świec może łatwo spowodować, że w mieszkaniu zrobi się przyjemniej. Warto też dobrze zastanowić się nad wyborem lamp. Te, które dają delikatniejsze, nieco przytłumione światło, sprawiają, że wnętrze jest nieco przytulniejsze.

Ciepłe światło tworzy klimat

Sposobów, by przetrwać zimne dni jest znacznie więcej. Sprawdzi się tu gorąca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, termofor, ciepła piżamka… Wszystko, co sprawi, że Twój dzień będzie cieplejszy… i przyjemniejszy!