Wiosna w mieszkaniu

Jak wprowadzić wiosnę do swojego mieszkania?

Kiedy za oknem świeci słońce, robi się cieplej nie tylko w powietrzu, ale także na sercu! Staramy się łapać pierwsze promienie wiosennego słonka, tak, żeby w pełni się nim nacieszyć. Co zrobić, żeby wiosna, coraz bardziej widoczna na dworze, zagościła także w naszych mieszkaniach?

Czas na porządki

Czas na porządki

Nie brzmi zachęcająco, prawda? A jednak, kiedy w powietrzu unosi się zapach świeżości, a wokół trudno dopatrzeć się chociaż odrobiny kurzu, życie od razu wydaje się lżejsze. Co więcej, nawet, jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, wiosna w naszych głowach dość ściśle powiązana jest z wiosennymi porządkami. Solidne wietrzenie pościeli sprawi, że będzie nam się lepiej spało, a sny bez wątpienia staną się bardziej kolorowe!

Otwieramy sezon kwiatowy

Otwieramy sezon kwiatowy

Kwitnące pąki i otwierające się płatki są jednym z pierwszych skojarzeń związanych z wiosną. Pierwsze dni po zimie to czas, kiedy najbardziej chcemy nacieszyć oczy intensywnymi barwami kwiatów. Bukiet tulipanów w ulubionym kolorze może łatwo poprawić humor. Ich widok codziennie będzie przypominał, że wiosna jest już tuż tuż!

Pokoloruj swoje mieszkanie

Pokoloruj swoje mieszkanie

Wiosna to czas na zmiany! Nie namawiamy nikogo do wyrzucenia starej szafy i zrywania paneli, ale gdyby tak wymienić poduszki na kanapie? Powiesić w przedpokoju nowy, ciekawy obrazek? Zmienić nudny zegar na taki, który samym kolorem będzie dodawać energii? Odrobina koloru sprawi, że wiosna bardzo szybko wprowadzi się do mieszkania, a kiedy już tu zajrzy, na pewno zostanie na dłużej!

Otwórz okno!

Otwórz okno!

Świeże powietrze sprawia, że mózg pracuje znacznie wydajniej, a ciało zyskuje sporą porcję dodatkowej energii. Czas się wreszcie dotlenić i odetchnąć pełną piersią, by zrozumieć, że wiosna naprawdę wisi w powietrzu. Na dworze nadal jest zbyt zimno, by cieszyć się wiosennym powiewem przez cały dzień? Pamiętaj, by odsłonić roletę! Wystawianie się na działanie promieni słonecznych w nagrzanym mieszkaniu to jedna z drobnych wiosennych przyjemności.