Oświetlenie mieszkania

Jak oświetlić poszczególne strefy wnętrza mieszkania?

Odpowiednie oświetlenie mieszkania zapewni komfort jego użytkowania. Każda z funkcjonalnych stref wnętrza mieszkania wymaga właściwego stopnia doświetlenia, w zależności od jej przeznaczenia. Jak oświetlić poszczególne strefy, by zapanował w nich wyjątkowy klimat? Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie oświetlenie do każdego pomieszczenia.

Miejscowe oświetlenie do kuchni i jadalni

To w kuchni powstają wszystkie pyszne potrawy. Podczas ich gotowania świetnie sprawdzi się oświetlenie miejscowe. Warto zadbać o oświetlenie tuż nad blatem, gdzie przygotowywane są posiłki. Wisząca lampa oświetlająca kuchnię mogłaby nie wystarczyć, gdyż podczas przygotowywania posiłków stajemy do niej tyłem, co sprawia, że źródło światła jest zasłonięte. Światło o odpowiedniej intensywności, padające na blat, zapewni komfort, ale i bezpieczeństwo podczas pracy.

oświetlenie mieszkania kuchnia

Do jadalni idealne są lampy zwisające bezpośrednio nad powierzchnią stołu. Takie rozwiązanie zapewni odpowiednie doświetlenie potraw. Dodatkowo, światło lamp wiszących w odpowiedniej odległości od blatu nie będzie działało drażniąco na oczy domowników.

Salon - do odpoczynku czy spotkań?

Salon to strefa mieszkania, która, w zależności od sposobu zaaranżowania, może pełnić wiele funkcji. Miękki fotel stojący w rogu to idealne miejsce, by wieczorami dać pochłonąć się ulubionej lekturze. Dla pełnego komfortu oczu podczas czytania, warto tuż obok fotela postawić lampę, której delikatne, ciepłe światło oświetli książkę, ale nie będzie oślepiało.

oświetlenie mieszkania salon

W strefie salonu, gdzie przyjmujemy gości, odpowiednie oświetlenie nada każdemu spotkaniu przyjemnego klimatu. Wisząca lampa, której miękkie światło otuli pomieszczenie, sprawdzi się idealnie.

Przytulna sypialnia

oswietlenie mieszkania sypialnia

Warto zadbać, aby w sypialni zapanował klimat pozwalający się zrelaksować. Delikatne, ciepłe światło płynące z kinkietów przytwierdzonych nad łóżkiem to funkcjonalne i efektowne rozwiązanie. Jeśli oprócz kinkietów wybieramy także wiszącą lampę to warto zadbać, aby abażur w pełni osłaniał żarówkę. Dzięki temu światło nie będzie drażniło oczu.

Łazienka

Łazienka to miejsce, gdzie spędzamy czas na codziennej higienie. Panie doskonale wiedzą, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie lustra, przed którym wykonują makijaż. W łazienkach pozbawionych naturalnego światła dziennego warto zadbać, aby to sztuczne oddawało jego barwę. Kinkiety ścienne przytwierdzone przy lustrze, emitujące takie światło, zapewnią komfort codziennej pielęgnacji. Z kolei lampa sufitowa tuż nad wanną lub prysznicem idealnie oświetli strefę kąpieli.

oswietlenie mieszkania łazienka

To w zaciszu mieszkania spędzamy najwięcej czasu. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie każdej ze stref jego wnętrza. System oświetlenia dobrany w zależności od przeznaczenia danej strefy zapewni komfort jej użytkowania oraz zbuduje wyjątkowy nastrój każdego wieczoru. Takie oświetlenie to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale i gustowna ozdoba mieszkania. Stylowe lampy podkreślą wyjątkowy charakter każdej aranżacji.