Wybierając dewelopera

Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera?

Podjęcie decyzji o kupnie mieszkania związane jest z dużym wydatkiem. Aby zminimalizować ryzyko dokonania nietrafionego zakupu, przed podjęciem ostatecznej decyzji i podpisaniu umowy o kupnie nieruchomości, warto dokładnie przyjrzeć się deweloperowi. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, na jakie aspekty szczególnie warto zwrócić uwagę.

Początkowa weryfikacja

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinniśmy zrobić decydując się na konkretnego dewelopera, to sprawdzić jego wiarygodność. Jak to zrobić? Sprawdź prospekt informacyjny, z którego dowiesz się najważniejszych informacji o firmie, o tym jak długo firma funkcjonuje na rynku oraz ile inwestycji zostało oddanych do użytku.

Jaka panuje opinia?

Dowiedz się również jakie panują opinie wśród osób, które dokonały już zakupu nieruchomości od wybranego dewelopera. Przeczytane lub zasłyszane relacje warto brać pod uwagę, ale należy podchodzić do nich z rezerwą

Praca w terenie

Dowiedz się jak najwięcej o realizowanych inwestycjach. Jednym z dobrych sposobów jest wybranie się w okolice budowy, sprawdzenie lokalizacji pod względem komunikacji, bliskości ważnych ośrodków edukacyjnych, sklepów i instytucji. Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie strony internetowej dewelopera, na której mogą być zamieszczone wartościowe informacje dotyczące zrealizowanych projektów.
Więcej informacji o działce
W tym punkcie warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • własność gruntu,
  • pozwolenie na budowę,
  • plan zagospodarowania terenu i planowane inwestycje.

Konsultacja prawna

Aby mieć pewność, że umowa przedwstępna jest skonstruowana poprawnie i nie zawiera kwestii spornych, warto skonsultować ją wcześniej z prawnikiem lub notariuszem. Dzięki temu na spotkaniu z deweloperem będziesz mógł rozwiać wszelkie wątpliwości oraz zadać odpowiednie pytania.