Przed zakupem mieszkania

Najważniejsze założenia przed zakupem mieszkania

Decyzja o kupnie mieszkania powinna być związana z dokładnym określeniem założeń i kryterium, którym będziemy się kierować przy dokonywaniu wyboru. Aby skrócić czas przeznaczony na bezowocne przeglądanie ofert domów i mieszkań, warto dokładnie określić swoje potrzeby. Wstępna selekcja pozwoli skoncentrować się wyłącznie na dopasowanych inwestycjach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Cena mieszkania

Jakie są Twoje możliwości finansowe? Jak duża jest Twoja zdolność kredytowa? Ustal maksymalną kwotę, którą chcesz przeznaczyć na kupno mieszkania. Dzięki temu z łatwością wyeliminujesz droższe propozycje inwestycji oraz zdefiniujesz swoje priorytety. Cena jednak nie powinna być jedynym kryterium wyboru odpowiedniego mieszkania.

Pomyśl o lokalizacji

Lokalizacja to z pewnością jeden z pierwszych aspektów przy wyborze mieszkania na który zwracamy uwagę. Przed wyborem mieszkania pomyśl, co jest dla Ciebie ważne. Łatwy dojazd do pracy, niewielka odległość od uczelni, a może spokojna dzielnica z dala od zgiełku i hałasu miasta? Jeśli mieszkanie znajduje się na osiedlu na obrzeżu lub poza miastem, warto sprawdzić, jak ewentualnie będzie wyglądał Twój dojazd do pracy. Sprawdź dostępność komunikacji miejskiej oraz bliskość dróg szybkiego ruchu.