Dekoracja wnętrz

Dekoracja wnętrz - zaplanować samemu czy zatrudnić profesjonalistę?

Kiedy kupujesz nowe mieszkanie, czy przeprowadzasz remont obecnego, nieunikniony jest etap jego aranżacji. Jeśli pragniesz mieć stylowe mieszkanie, jednak samodzielne urządzanie wnętrz nieco Cię przeraża, możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. Przekonaj się, czy warto skorzystać z usług dekoratora wnętrz, czy jednak spróbować samodzielnie.

Samodzielne urządzanie mieszkania

To rozwiązanie dla osób zdecydowanych, które doskonale wiedzą, jak ma wyglądać ich mieszkanie oraz - co najważniejsze - posiadają wyobraźnię przestrzenną. Jeśli masz ściśle określoną wizję, przygotowany dokładny projekt mieszkania, uwzględniający wszelkie pomiary i możliwości, jakie daje jego rozkład, a dodatkowo śledzisz trendy z zakresu aranżacji mieszkań - samodzielny wystrój wnętrz nie powinien stanowić dla Ciebie problemu.

Warto jednak pamiętać, aby przed przygotowaniem projektu przeanalizować swoje potrzeby, by stworzyć aranżację, w której będziemy czuli się w pełni komfortowo. Dostosuj swoje miejsce pracy, strefę relaksu, czy przestrzeń w kuchni do trybu życia, tak by mieszkanie było nie tylko stylowe, ale i funkcjonalne.

Dekoracja wnętrz z profesjonalistą

Nie każdy posiada zmysł pozwalający mu na samodzielne urządzanie mieszkania, a przecież wybór i rozmieszczenie mebli, oświetlenia oraz pozostałych dodatków to ważna decyzja. Dlatego warto zasięgnąć pomocy dekoratora wnętrz. Nie musisz się obawiać, że fachowiec zrobi wszystko po swojemu, narzucając Ci własne zdanie. Przed jakimkolwiek działaniem, projektant przeprowadzi z Tobą rozmowę, by poznać Twoją osobowość oraz preferencje, chcąc dopasować charakter wnętrza właśnie do Ciebie.

Jeśli masz swoje nieuporządkowane pomysły, jak urządzić dom, opowiedz o nich dekoratorowi. Wesprze je swoją specjalistyczną wiedzą, oferując rozwiązania jednocześnie funkcjonalne i uwzględniające Twoje upodobania. Aranżacja wnętrz z projektantem to także doskonałe rozwiązanie w przypadku mieszkań o nieregularnym rozkładzie, nieustawnych pomieszczeniach czy małym metrażu. Specjalistyczna wiedza dekoratorów sprawia, że potrafią uczynić niezwykle komfortową przestrzeń nawet z bardzo źle zapowiadającego się mieszkania.

Dekoracja wnętrz - samemu czy z projektantem?

Dekoracja wnętrz, której podejmiesz się samemu, a która w efekcie będzie jednocześnie estetyczna, nowoczesna i funkcjonalna, to z pewnością powód do dumy. Jeśli doskonale wiesz, jakie rozwiązania są odpowiednie do Twojego mieszkania, a czego się wystrzegać i czujesz się w tym temacie pewnie - zrób to sam!

Jeśli jednak nie posiadasz wyobraźni przestrzennej, nie jesteś do końca pewny, co sprawdzi się w Twoim mieszkaniu, a co nie - wybierz specjalistę. Oto korzyści płynące z pomocy dekoratora:

  • profesjonalne i ponadczasowe rozwiązania, których sam mógłbyś nie dostrzec,
  • posiadane umiejętności pozwolą uniknąć błędów, które mogłyby okazać się kosztowne,
  • oszczędność pieniędzy - osoby takie często posiadają zniżki na materiały i dodatki,
  • oszczędność czasu - nie musisz szukać mebli, dekoracji, ani wybierać koloru ścian - dekorator zrobi to wszystko za Ciebie,
  • możliwość obejrzenia gotowego projektu na wizualizacjach i wprowadzania zmian, by uzyskać w pełni zadowalający efekt.

Dekoracja wnętrz z profesjonalistą to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Jest wygodne, a do tego daje gwarancję stylowo urządzonego mieszkania, którego design intryguje i sprawia, że nie chce się opuszczać swoich wymarzonych czterech ścian.