Styl klasyczny z nowoczesnym

Jak połączyć styl klasyczny z nowoczesnym w nowym mieszkaniu?

Fascynuje Cię zarówno styl klasyczny, jak i nowoczesny, a urządzając mieszkanie nie wiesz, na który się zdecydować? Nie musisz stawać przed tym dylematem. Umiejętne połączenie elementów charakterystycznych dla obu stylów pozwoli uzyskać spektakularne efekty. Jak zrobić to dobrze?

Zachowaj proporcje

Niezależnie od tego, czy posiadasz duży dom na przedmieściach, z przestronnymi pomieszczeniami, czy niewielkie mieszkanie w bloku - każde wnętrze daje możliwości eksperymentowania z różnymi stylami. Charakterystyczne dla eklektyzmu połączenie elementów pochodzących z różnych epok - w tym przypadku zestawienie stylu klasycznego z nowoczesnym można osiągnąć w każdym pomieszczeniu, w łatwy sposób, ale przy zachowaniu wyczucia

Klasyka z nowoczesnością, czy nowoczesność z klasyką?

Zdecyduj, który styl będzie w Twoim mieszkaniu dominował. Klasyka? Jeśli jesteś miłośnikiem starych mebli - masywnych, z ozdobnymi wgłębieniami w drewnie i dekoracyjnymi uchwytami, wybierz je do swojego mieszkania. Aranżację uzupełnij nowoczesnymi dodatkami, na przykład w ten sposób:

  • na drewnianej komodzie o tradycyjnym designie postaw industrialną lub minimalicznyczną lampę, a obok niedbale rozłóż gazety,
  • lampę w tym stylu wybierz także jako główne źródło światła,
  • na stole postaw prosty, przeźroczysty lub geometryczny wazon z kwiatami,
  • nad oknami zawieś lekkie, woalowe zasłony,
  • w kuchni, jako uzupełnienie klasycznego stylu, zdecyduj się na transparentne krzesła ustawione przy wyspie lub wokół stołu i wybierz nowoczesne akcesoria kuchenne, jako ozdoby blatów.

A co, jeśli wolisz, żeby w mieszkaniu dominował nowoczesny design? Postaw na minimalistyczne meble, a do wnętrza wprowadź dodatki w stylu klasycznym:

  • tuż obok niskiego stolika kawowego postaw masywny, tapicerowany fotel w stylu glamour,
  • jako oprawę okien wybierz ciężkie, niemal nieprzepuszczające światła, zdobione zasłony,
  • jeśli posiadasz kominek, zdecyduj się na jego klasyczną oprawę, ale tuż nad nim powieś obraz w nowoczesnym stylu,
  • jako elementy systemu oświetlenia wybierz barokowe, zdobione kryształkami żyrandole.

A może odważny kompromis?

Jeśli stawiasz na odważne rozwiązania - zestaw ze sobą klasyczne i nowoczesne meble oraz dodatki, w podobnych proporcjach. Wprowadź do swojego mieszkania styl fusion zestawiając drewniane komody ze szklanym stołem, klasyczną szafę z minimalistyczną szafką pod telewizor lub masywny, tapicerowany zestaw wypoczynkowy z industrialnym stolikiem kawowym. Baw się stylem i stwórz niepowtarzalną aranżację w swoim mieszkaniu!