Czy warto zamieszkać w Rokietnicy?

Czy warto zamieszkać w Rokietnicy?

Chcesz uciec od zgiełku miasta w nieco spokojniejsze okolice? Taką możliwość gwarantują mieszkania w Rokietnicy, położonej zaledwie kilkanaście kilometrów od stolicy Wielkopolski. Cisza, spokój, a jednocześnie szybki dojazd do Poznania - to przyciąga osoby zainteresowane kupnem mieszkań i nieruchomości w Rokietnicy oferowanych na sprzedaż przez deweloperów - bez pośredników. Dlaczego warto zamieszkać w Rokietnicy?

Rokietnica coraz bardziej popularna

Jeszcze kilka lat temu Rokietnica była niewielką, podmiejską wsią gromadzącą wieloletnich mieszkańców. Coraz więcej osób docenia jednak uroki przeprowadzki w spokojniejsze okolice, z dala od tętniącego życiem centrum, co ma niebagatelny wpływ na decyzje mieszkaniowe Wielkopolan. To dlatego mieszkania pod Poznaniem, w tym nieruchomości w Rokietnicy, z roku na rok zyskują coraz większą popularność. A jakie są zalety mieszkania w Rokietnicy i dlaczego warto rozważyć oferty mieszkań w Rokietnicy?

1. Mieszkania w Rokietnicy są tańsze od tych w Poznaniu

Nie bez przyczyny twierdzi się, że za cenę kawalerki w centrum miasta można mieć kilkupokojowe mieszkanie w okolicach Poznania. Zakup własnego lokum to wydatek i obciążenie dla domowego budżetu, niejednokrotnie związany z zaciągnięciem kredytu. Między innymi dlatego warto poszukać mieszkania w Rokietnicy. To jednak niejedna finansowa zaleta - koszty życia w Rokietnicy są niższe od tych w Poznaniu, co przyciąga wielu zainteresowanych. Właśnie dlatego deweloperskie, nowe mieszkania w Rokietnicy cieszą się coraz większym uznaniem.

2. Rokietnica zapewnia komfortowy dojazd do Poznania

Z jednej strony chcemy uciec od zgiełku panującego w ścisłym centrum, ale z drugiej zależy nam, by móc się do niego dostać w komfortowych warunkach, gdy zaistnieje taka potrzeba. Taki kompromis oferują nieruchomości w Rokietnicy. Wszystko dzięki zróżnicowanym środkom transportu. Do Poznania z Rokietnicy dojedziesz:

 • samochodem - dzięki drodze ekspresowej S11,
 • pociągiem - dzięki licznym połączeniom kolejowym,
 • komunikacją miejską - dzięki rozbudowanej sieci autobusów funkcjonujących pod szyldem poznańskiego ZTM.

Lubisz jeździć autem? Do Poznania dotrzesz w kilkanaście minut! Nie masz prawa jazdy? To żaden problem, do stolicy Wielkopolski możesz pojechać pociągiem, a w trakcie podróży poczytasz książkę, zamiast stać w niekończących się korkach. Jeśli zamierzasz poruszać się zarówno komunikacją miejską, jak i koleją, możesz kupić bilet metropolitalny, który uprawnia do korzystania z obu środków transportu za naprawdę niewielką cenę. Wybierając nowe mieszkania deweloperskie w Rokietnicy, możesz mieć Poznań w zasięgu ręki, oszczędzając pieniądze.

3. Rokietnica ciągle się rozwija

Mieszkania w Rokietnicy przyciągają osoby młode choćby ze względu na to, że gmina ciągle się rozwija. Jej władze zadbały o potrzeby mieszkańców w każdym wieku - zarówno dzieci, jak i dorosłych. To dlatego obecnie w Rokietnicy znajdują się:

 • galeria handlowa,
 • liczne sklepy spożywcze,
 • salony kosmetyczne,
 • nowoczesna biblioteka,
 • Rokietnicki Ośrodek Sportu z szeroką gamą zajęć grupowych,
 • przedszkola i szkoły, w tym jedna z najnowocześniejszych szkół podstawowych pod Poznaniem, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, wyposażona w szafki dla uczniów i nowoczesne pracownie z dostępem do Internetu.

4. Mieszkania w Rokietnicy położone są na nowoczesnych osiedlach

Nowe mieszkania i nieruchomości w Rokietnicy położone są na nowoczesnych osiedlach, gwarantujących efektywny wypoczynek. W Rokietnicy znajdziemy zarówno mieszkania 2- i 3-pokojowe, jak i kawalerki. Warto poszukać mieszkania deweloperskiego w Rokietnicy z balkonem lub klimatycznym i przytulnym ogródkiem, by móc spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Kawa wypita na dworze smakuje znacznie lepiej.

5. Przeprowadzka do Rokietnicy ma wiele zalet

Mieszkania deweloperskie w okolicach Poznania, w Rokietnicy, oferują coś więcej niż tylko atrakcyjną cenę, niższą od tej w centrum. Przeprowadzka na przedmieścia niesie ze sobą wiele korzyści:

 • bliskość terenów zielonych,
 • ciszę, spokój i wolniejsze tempo życia,
 • komfortowy dojazd do Poznania różnymi środkami transportu,
 • bogatą infrastrukturę w postaci żłobków, szkół, sklepów, przychodni,
 • możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu.

Każdy, kto przekonał się do przeprowadzki do Rokietnicy, może skorzystać z oferty gwarantującej komfortowe i nowoczesne deweloperskie mieszkania w Rokietnicy od dewelopera Twoje M który mówi, że “sprzedaż mieszkań dopasowanych do indywidualnych potrzeb to nasza misja!”.