mieszkania od dewelopera

6 zalet zakupu mieszkania od dewelopera

Wymarzone, własne M - zagospodarowane zgodnie z Twoimi potrzebami i w ulubionym stylu, upragnione miejsce, które przyniesie odpoczynek po całym dniu i do którego zawsze wraca się najchętniej. Jego zakup to inwestycja na lata, która wymaga analizy obecnej sytuacji i rozważenia wszelkich za i przeciw. Jakiego metrażu potrzebujesz, w jakiej lokalizacji i przede wszystkim, czy ma to być nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego? Jeśli stawiasz na rynek pierwotny lub nie wiesz, które rozwiązanie wybrać - poznaj zalety kupna mieszkania od dewelopera.

1. Możliwość urządzenia mieszkania od podstaw

Zalety mieszkania od dewelopera to przede wszystkim szerokie możliwości aranżacyjne. Marzy Ci się klimatyczne mieszkanie, idealnie dopasowane do Twojego stylu? Nowe M urządzisz od podstaw według własnego uznania - począwszy od rodzaju podłóg, przez kolor ścian, kończąc na meblach i dekoracjach. Deweloperskie mieszkanie to przestrzeń, którą możesz zagospodarować tak, by w pełni się z nią identyfikować.

2. Mieszkanie od dewelopera, jakiego potrzebujesz

Decydując się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego często masz szeroki wybór mieszkań. Możesz zdecydować, na którym piętrze chcesz zamieszkać, wybrać mieszkanie, którego okna będą wychodziły w kierunku, który najbardziej Ci odpowiada czy wybrać lokal o najdogodniejszym dla Ciebie rozkładzie pomieszczeń.

3. Otoczenie mieszkania zaprojektowane z myślą o komforcie mieszkańców

Parking w pobliżu bloku, place zabaw czy tereny sprzyjające rekreacji, to elementy zagospodarowania przestrzeni, jakie inwestorzy najczęściej zapewniają przyszłym mieszkańcom osiedla. Dzięki temu, mieszkanie od dewelopera wiąże się z komfortem posiadania miejsca parkingowego blisko mieszkania oraz swobodą bezpośredniego dostępu m.in. do terenów zieleni.

4. Rękojmia/gwarancja

Naprawy oraz usunięcie usterek, jakie pojawiły się w nowym mieszkaniu, które nie są wynikiem nieprawidłowej eksploatacji lokalu, a także pokrycie ich kosztów przez inwestora - to kolejne zalety mieszkania od dewelopera. Zobowiązanie dewelopera do usunięcia powstałych niedogodności wynika z rękojmi, której okres wynosi 5 lat.

5. Ulga podatkowa

Jeśli zastanawiasz się “czy kupując mieszkanie od dewelopera płacę podatek?”, mamy dobrą wiadomość. Kupno mieszkania z rynku pierwotnego nie wymaga opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. Oszczędzasz zatem sumę równą 2% wartości nieruchomości, w odniesieniu do kupna mieszkania z rynku wtórnego.

6. Wyższa wartość rynkowa mieszkania z rynku pierwotnego

Kupno mieszkania od dewelopera, wiąże się z korzyściami także w przypadku, gdyby w przyszłości pojawiła się konieczność jego opuszczenia. W przypadku sprzedaży lokalu lub oddania go w najem, mieszkanie z rynku pierwotnego przyniesie Ci większe zyski, niż lokal, którego byłeś kolejnym właścicielem. Wszystko dlatego, że mieszkanie, które miało tylko jednego właściciela zazwyczaj ma wyższą wartość rynkową.

Co z mieszkaniem z rynku wtórnego?

Zastanawiając się, które z nich wybrać - mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego, warto wiedzieć, co czeka nas, wybierając drugą opcję. Zakup mieszkania z rynku wtórnego wiąże się m.in. z:

  • koniecznością zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, a dodatkowo, jeśli nabywamy lokal przez pośrednika, konieczne będzie także pokrycie prowizji,
  • koniecznością remontu - najczęściej mieszkanie wymaga wprowadzenia pewnych zmian w aranżacji, napraw czy odświeżenia,
  • wyższymi kosztami utrzymania - wynikają one z zastosowania starszych technologii budowlanych (m.in. mogą pojawić się problemy z dogrzaniem lokalu, szczególnie w kamienicy).

Mieszkanie od dewelopera? Wybierz Rokietnicę!

Zdecydowałeś się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, ale wciąż zastanawiasz się nad lokalizacją? Sprawdź ofertę, w której dostępne są mieszkania w Rokietnicy. Zarówno lokale, jak i otaczająca je przestrzeń stanowią miejsce idealne do życia. Poznaj zalety mieszkań od dewelopera, jakie czekają w Rokietnicy:

  • przestronne mieszkania o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń,
  • specjalna oferta na wykończenie mieszkania (program partnerski),
  • bezpieczne, nowoczesne osiedle z dostępem do terenów rekreacji,
  • dogodne połączenie z centrum Poznania - droga S11, pociąg, autobus,
  • dostępność usług.

Skontaktuj się z deweloperem Twoje M, by poznać szczegóły oferty. Nowe mieszkania od dewelopera pod Poznaniem czekają na swoich właścicieli - czy staniesz się jednym z nich?