Lokal użytkowy

Lokal użytkowy - wynajem czy kupno?

Decydując się na zmianę lokalizacji siedziby firmy, lepszym rozwiązaniem będzie zakup czy wynajem lokalu? Nowy lokal użytkowy w Poznaniu lub okolicach, kupiony na własność wiąże się z wieloma korzyściami - także finansowymi. Z perspektywy czasu, zakup okazuje się być bardziej opłacalną inwestycją niż wynajem, choć na pierwszy rzut oka mogłoby wydawać się inaczej.

Jakie zalety ma zakup lokalu biurowo - usługowego?

Najczęściej przedsiębiorca nie dysponuje na tyle dużą sumą pieniędzy, by móc od ręki kupić nowy lokal, dlatego lokale biurowe na sprzedaż wydają się mniej korzystnym rozwiązaniem niż te na wynajem. Okazuje się jednak, że często miesięczna rata kredytu, zaciągniętego na zakup lokalu, jest niższa niż miesięczne koszty wynajmu lokalu. Ponadto, deweloperski lokal użytkowy przeznaczony na sprzedaż, wiąże się także z innymi korzyściami dla przedsiębiorcy, odczuwalnymi zarówno od razu po zakupie, jak i w przyszłości. Kupując lokale użytkowe pod Poznaniem np. w Plewiskach, pochodzące z rynku pierwotnego, przedsiębiorca:

  • ma możliwość zaaranżowania przestrzeni biura od podstaw, według własnego uznania. Ponadto, w zależności od oferty dewelopera, niektóre lokale usługowe dostępne na sprzedaż, mogą zostać wykończone pod klucz,
  • nie musi obawiać się nagłego i nieoczekiwanego wypowiedzenia umowy,
  • staje się jego jedynym właścicielem, który samodzielnie decyduje o wszelkich zmianach w lokalu - wynajmując lokale biurowe, najemca uzależniony jest od właściciela,
  • może w przyszłości zarabiać na swoim lokalu - lokale użytkowe nie tracą na wartości, przedsiębiorca może oddać nieruchomość w najem lub ją sprzedać. Warto pamiętać, że rynek nieruchomości to jedna z najbardziej bezpiecznych i dochodowych inwestycji.

Wybierz swój lokal biurowy w Plewiskach

Jeśli planujesz otworzyć biznes lub zmienić dotychczasową lokalizację siedziby firmy i interesują Cię tereny pod Poznaniem, sprawdź dostępne lokale biurowo - usługowe w Plewiskach z rynku pierwotnego. Bliskość Poznania oraz dogodne warunki dojazdu do miasta to pierwsze z korzyści, jakie zapewniają biura w Plewiskach od dewelopera Twoje M. Są to lokale o powierzchni od 20 m² do 50 m², które można łączyć w większe pomieszczenia, skupione w dwukondygnacyjnym budynku. Dzięki zróżnicowanemu metrażowi, poszczególne deweloperskie lokale użytkowe w Plewiskach mogą zostać przeznaczone zarówno na biura, jak i na punkty usługowe. Z kolei dostępność wielu lokali w jednym budynku wpływa na atrakcyjność każdego z nich - klienci odwiedzający konkretne biuro mogą załatwić przy okazji także inne sprawy.

Lokal użytkowy w Plewiskach to jeszcze wiele innych korzyści. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty i wybierz miejsce, sprzyjające rozwojowi Twojego biznesu.