Inwestycja w lokal usługowy - czy warto?

Rynek nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej rentownych gałęzi pod kątem inwestycji. Wiele osób decyduje się na zakup mieszkań pod wynajem, ale czy kupno lokalu usługowego w tym samym celu jest równie opłacalne? Jeśli planujesz kupić lokal użytkowy w Poznaniu lub okolicach i zadajesz sobie pytanie - inwestycja w lokal usługowy - czy warto? - poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których zakup lokalu użytkowego w celu oddania w najem stanowi korzystne rozwiązanie inwestycyjne.

Wysoka rentowność najmu?

Zgodnie z danymi z kilku ostatnich lat, lokale usługowe zapewniają wyższy zysk z wynajmu niż mieszkania inwestycyjne. Wynika to z możliwości uzyskania znacznie wyższej stopy zwrotu z funduszy włożonych w jego zakup. Na rok 2018 średnia rentowność najmu wynosiła:

  • dla mieszkań - 3-6%,
  • dla lokali usługowych - 5-10%.

Jak wyliczyć rentowność najmu?

  • należy oszacować, ile dochodu będzie generował dany lokal użytkowy w skali roku (uwzględniając przychód z najmu oraz koszty spoczywające po Twojej stronie, jako właściciela),
  • a kolejno podzielić otrzymaną kwotę przez wartość nieruchomości.

Lokale użytkowe - inwestycja z długoterminową perspektywą

Na rynku nieruchomości obserwuje się wzrost wartości lokali usługowych także tych zlokalizowanych w Poznaniu i okolicach. W wyniku wzrostu cen w długim terminie, lokale usługowe stanowią zabezpieczenie przed inflacją. Dodatkowo, warto mieć na uwadze, że inwestycja w lokal użytkowy wiąże się z zabezpieczeniem w perspektywie lat oraz z comiesięcznym zyskiem w postaci czynszu, co odróżnia je od innych inwestycji takich jak np. lokaty bankowe.

Warto także wiedzieć, że najemcy lokali użytkowych to najczęściej osoby zainteresowane długotrwałym najmem. W chwili podpisania umowy, lokale usługowe stają się siedzibą firmy lub jej oddziału, klienci przyzwyczajają się do danej lokalizacji, w wyniku czego właściciele firm nie są tak skłonni do jej zmiany. Ponadto, wkładają oni czas i starannie projektują swoje biura, w pewien sposób przywiązując się do danego miejsca. W związku z tym, inwestycja w lokal usługowy wiąże się z komfortem posiadania lojalnego najemcy, nastawionego na długotrwałą współpracę.

W jakie lokale usługowe warto inwestować?

Zadając sobie pytanie - inwestycja w lokal usługowy - czy warto? - należy przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka czynników, wpływających na opłacalność inwestycji. Dobrym przykładem lokali użytkowych, w które warto inwestować są lokale usługowe w Plewiskach.

Każdy lokal użytkowy w Plewiskach pod Poznaniem, jaki przygotował deweloper Twoje M, spełnia wymagania, jakie rynek nieruchomości stawia przed atrakcyjnymi inwestycyjnie biurami. Lokale biurowe w Plewiskach wyróżnia m.in.:

  • stan techniczny - lokale usługowe pochodzące z rynku pierwotnego są  wybudowane z wysokiej jakości materiałów, co pozwala uniknąć konieczności przeprowadzania remontu i napraw,
  • lokalizacja - nowy budynek skupiający ponad 30 lokali usługowych, zlokalizowany w Plewiskach - jednym z najczęściej wybieranych przez osoby poszukujące mieszkań miejsc do życia, dogodnie skomunikowanym z Poznaniem.

Zainteresowała Cię oferta deweloperskich lokali użytkowych w Plewiskach pod Poznaniem, dostępnych na sprzedaż pod wynajem? Skontaktuj się z deweloperem Twoje M i poznaj szczegóły.