Co kupić do nowego mieszkania? Jakie sprzęty i meble warto wybrać na samym początku urządzania własnego gniazdka? Wykańczanie i wyposażanie domu w najpotrzebniejsze elementy to nie lada wyzwanie. Od kanapy, poprzez stół i krzesła, po sprzęty AGD – wszystko musi być przemyślane i dopasowane do potrzeb domowników. Z tego artykułu dowiesz się, co się kupuje do mieszkania, aby stało się ono komfortowym i funkcjonalnym miejscem do życia.

Podstawowe meble – Co wybrać?

Kanapa czy narożnik?

Trudno wyobrazić sobie salon bez jego najważniejszej części, czyli kącika do siedzenia. Kanapa lub narożnik pełnią tu bardzo ważną funkcję – tworzą reprezentacyjną część pomieszczenia, w której zwykle przyjmujemy gości lub spędzamy wolny czas. Ważne więc, by mebel ten był zarówno estetyczny, jak i praktycznie dopasowany do salonu.

Wybór między kanapą a narożnikiem powinien zależeć od Twoich preferencji i dostępnej przestrzeni. Jeśli dysponujesz mniejszym pomieszczeniem, kanapa może być bardziej odpowiednia, ze względu na jej mniejszy rozmiar względem narożnika. 

Z kolei w dużych przestrzeniach lepszym rozwiązaniem może okazać się narożnik, który jest bardziej pojemny i funkcjonalny. Narożnik świetnie sprawdzi się w kącie salonu, pozwala na lepsze zagospodarowanie tej części pomieszczenia.

Stół i krzesła – jak dopasować do przestrzeni?

Stół i krzesła to kolejne elementy wyposażenia mieszkania, które pełnią w nim bardzo ważną rolę. Wybór odpowiedniego stołu zależy od wielkości przestrzeni i ilości mieszkańców. Zastanów się, ile osób regularnie będzie korzystać ze stołu. Potrzebujesz miejsca dla dwóch osób? Wystarczy Ci niewielki stolik kawowy. A może masz liczną rodzinę i dużo miejsca w mieszkaniu? Stwórz kącik jadalniany, ustawiając w nim duży, solidny drewniany stół.

Jeśli chodzi o krzesła, powinny być one przede wszystkim wygodne. Pamiętaj, że to jest miejsce, w którym spędzasz dużo czasu, jedząc posiłki i towarzysząc rodzinie i przyjaciołom. Na drugim miejscu jest kwestia estetyki, czyli dopasowanie wyglądu krzeseł do stołu oraz ogólnego stylu pomieszczenia.

Sprzęty AGD – niezbędniki w nowym mieszkaniu

Lodówka – na co zwrócić uwagę?

Jednym z kluczowych sprzętów AGD w każdym domu jest lodówka. Warto zwrócić uwagę na jej rozmiar, typ (jedno- czy dwudrzwiowa), funkcje (np. funkcja szybkiego chłodzenia, No Frost), ocenę efektywności energetycznej i poziom hałasu podczas pracy.

Zastanów się, ile przestrzeni potrzebujesz wewnątrz lodówki. Wybierz taką o odpowiedniej pojemności, aby pomieścić wszystkie produkty spożywcze, które planujesz przechowywać. Współczesne lodówki często wyposażone są w różne funkcje dodatkowe, takie jak dystrybutor wody, kostki lodu, automatyczną dezynfekcję, a także regulację wilgotności wewnątrz przegród na owoce i warzywa. Zastanów się, które z tych funkcji są dla Ciebie istotne.

Pralka – jaka najlepsza?

Co trzeba kupić do nowego mieszkania? Na liście najważniejszych urządzeń powinna się znaleźć także pralka. Istotne jest, aby była energooszczędna, ale również dobrze zaprojektowana i łatwa w obsłudze. Zastanów się, ile prania robisz w przeciągu tygodnia, ile osób mieszka w domu i jakie są Twoje przeciętne potrzeby. Pralki mają różne pojemności, dlatego wybierz taką, która pomieści odpowiednią ilość prania.

Jeśli masz niewiele przestrzeni na postawienie pralki oraz suszarki, rozważ zakup urządzenia, które łączy obie te funkcje. Dzięki pralkosuszarce nie musisz przenosić mokrych ubrań z pralki do suszarki. Proces prania i suszenia odbywa się automatycznie w jednym urządzeniu.

Co do nowego mieszkania? Podsumowanie

Zakup mebli i sprzętów AGD to jedno z najważniejszych zadań podczas urządzania nowego mieszkania. Wyżej wymienione porady powinny pomóc Ci zdecydować, co kupić do nowego mieszkania, aby żyło Ci się w nim wygodnie i bezproblemowo. Pamiętaj, że jest to długoterminowa inwestycja, dlatego warto dobrze przemyśleć każdy zakup.

Wciąż jesteś na etapie poszukiwania wymarzonego M? Jeśli poszukujesz przestronnych, nowoczesnych i funkcjonalnych mieszkań, koniecznie sprawdź nasze mieszkania Skórzewo zlokalizowane w niedalekiej odległości od Poznania, a jednocześnie zapewniające komfort, ciszę i spokój. Deweloper Skórzewo zaprasza do zapoznania się z inwestycją!

Wstecz